מסגרות החינוך המיוחד- מידע כללי

ילד שהוחלט על השמתו בחינוך המיוחד ישובץ במסגרת החינוכית שבה, להערכת הוועדה, יקבל מענה טיפולי הולם ומיטבי לצרכיו. גם בתוך החינוך המיוחד קיימות אופציות שונות להשמה: 

  • גנים טיפוליים - עיכוב התפתחותי, רגשי, שפתי, לקות למידה, פיגור, גני תקשורת. 
  • בתי ספר כוללניים- בתי ספר אלו מתמקדים במתן מענה חינוכי וטיפולי לילדים עם לקויות ספציפיות כגון אוטיזם, שיתוק מוחין, פיגור וכו'. 
  • כיתות מיוחדות בבתי ספר רגילים - ילדים עם צרכים מיוחדים שיכולים להשתלב בכיתות מיוחדות המשולבות בבתי ספר רגילים, באפיון כיתות ליקויי למידה, שפתיות, רגשיות, התנהגותיות ותקשורתיות.

שעות פעילות

 
 

כל מוסדות החינוך המיוחד פותחים את שעריהם בשעה 07:30 ומסיימים את יום הלימודים על פי החלטת משרד החינוך בהתאם לאפיון.
הגנים פועלים עד השעה 14:00 בימים א – ה ובימי ו עד 13:00. גני תקשורת פועלים עד השעה 16:45 בימים א – ה, ובימי ו עד 13:00.
חלק מבתי הספר פועלים במתוכנת יום חינוך ארוך ובחלקם מופעלות מועדוניות, פרטים בבתי הספר.

ימים פתוחים

לקראת מעבר ילדכם למסגרת חדשה, אנו מזמינים אתכם למפגש פתוח עם נציגי פיקוח משרד החינוך, המחלקה לחינוך מיוחד, מתי"א והשירות הפסיכולוגי-חינוכי. במפגש יוצגו מגוון המענים הניתנים בכיתה וינתנו תשובות לשאלות כלליות וממוקדות איפיון. בנוסף למפגש זה, תזומנו למפגש אישי עם הצוות החינוכי של בית הספר אליו תשובצו.

  • המפגש לתלמידים העוברים ללמוד בבית ספר לחינוך מיוחד יתקיים ביום רביעי, י"ג סיוון, 7.6.2017, בשעות 17:00 - 19:00, בבית הספר 'מעלה', רחוב נגבה 19 תל-אביב-יפו.
  • המפגש לתלמידים העוברים לכיתת חינוך מיוחד בבית ספר רגיל יתקיים ביום שני, י"א סיוון, 5.6.2017, בשעות 17:00 - 19:30, בבית הספר 'גיבורי ישראל', שד' יד לבנים 18, תל-אביב-יפו.
  • מפגש לתלמידים עם איפיון ASD יתקיים ביום ו' ,21/4, משעה 10:15 עד שעה 11:30, בבית ספר 'אוסישקין', רחוב שמעון התרסי 31. במפגש יוצג מודל כיתות התקשורת בבתי הספר הרגילים בעיר, לו"ז הלימודים בכיתה, אנשי הצוות בכיתות, אנשי הקשר וכמובן זמן מענה לשאלות.

אנא אשרו הגעתכם בטלפון 03-7248484 שלוחה 5

 

שימו לב:
• כתובות הגנים ואפיונם ברשימת גני הילדים בדף זה.
• מיקום הגנים יכול להשתנות במעבר לשנת הלימודים תשע"ח.
• אין התחייבות לקבל את בקשת ההורים לשיבוץ.
• קדימות לשיבוץ תינתן לתושבי העיר תל-אביב-יפו.

רישום למועדוניות

הרישום למועדוניות הגן מתבצע לאחר הרישום לגן במרכז הרישום בגג "גן העיר", רחוב אבן גבירול 69, תל-אביב.
פרטים לגבי אופן הרישום למועדוניות בתי הספר ניתן לקבל במזכירות המסגרת החינוכית.

שירותי הסעות

 
 

על-פי חוק ובהתאם למדדים שקבע משרד החינוך, ילד מגיל גן ועד כיתה ג' זכאי להסעה אם מסגרתו החינוכית ממוקמת במרחק של שני קילומטרים ויותר ממקום מגוריו. ילד מכיתה ד' ואילך זכאי להסעה אם המרחק הוא של שלושה קילומטרים ומעלה. עם זאת, משרד החינוך מגדיר מקרים חריגים בהם הילד זכאי להסעה ולליווי גם אם אינו עונה על המדדים האמורים.

הקלות במס הכנסה

הורים לתלמידים הזכאים לחינוך מיוחד על-פי החלטת ועדת ההשמה, זכאים גם להקלות במס. אישור ההחלטה של ועדת ההשמה לחינוך מיוחד משמש גם אישור למס ההכנסה ותוקפו שלוש שנים.